ZŠ a MŠ Tuchořice

Buď safe online

Více zde

Naše škola se rozhodla podpořit na internetu probíhající kampaň #vsíti spolu s #budsafeonline. Buď safe online je projekt akreditován MŠMT. My jsme se rozhodli pro osvětu, kterou hodnotíme jako potřebnou. Prvním blokem v rámci bezečnosti na internetu, bylo nahlédnutí do různých sociálních sítí a hraní online her. Pro žáky 1. - 5. stupně jsme si připravili interaktivní prezentaci. Žáci byli zapojeni do diskuze a mohli si vyplnit kvíz k daným tématům.

Povedlo se nám tak otevřít téma, které by rozhodně nemělo být tabuizováno. Pojďme si přiznat, že život na sociálních sítí je stále větší součástí našich životů. Žáci stále častěji využívají nové technologie, které tak nějak intuitivně používají. Naučme žáky využívat je v jejich prospěch a pojďme se to naučit spolu s nimi. A to všechno především bezpečně!

Na webových stránkách Buď safe online naleznete spoustu zajímavých informací, pro žáky, pedagogy ale také pro rodiče:

ptejte se dětí, co je nového na internetu a to s opravdovým zájmem.

Zajímejte se o to, koho Vaše děti sledují(kdo je ovlivňuje) a nechte si o nich vyprávět.

Neshazujte zájmy dětí v online světě.

Nezakazujte, naopak, buďte na sociálních sítích společně. Navzájem se sledujte.

Na závěr dnešního projektového dne jsme žákům 3. - 5. ročníku rozdali krátký dotazník o jejich pohybu na internetu. Jejich odpovědi nás utvrdily v tom, že s touto prevencí budeme nadále pokračovat. Žáky dnešní projektové učení velice bavilo, což nás velice těší. A my se zase těšíme na příště!

Výsledky anonymních dotazníků si můžete prohlédnout zde:

Datum vložení: 14. 6. 2020 0:00
Datum poslední aktualizace: 14. 6. 2020 9:26

Svátek má Marcela

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

O svaté Anselmeně semeno do země.