O nás

Jsme vesnická mateřská škola, která se nachází v klidné a malebné obci Tuchořice  na hranici přírodního parku Džbán, v blízkosti hustých lesů a krásné přírody, kterou  máme doslova na dosah.
Hlavním prostředkem naší výchovy je HRA. Školní vzdělávací program vychází z  potřeb dětí, aby byly šťastné a spokojené.
Mateřská škola je obklopena zahradou s částečně novým vybavením. Budova sousedí se základní školou, kde jsou k dispozici další dětské hřiště a velké multifunkční hřiště.

Kapacita mateřské školy je 28 dětí, v současnosti je k docházce zapsáno 28 dětí. 
Školku navštěvují především místní děti, ale každoročně přijímáme také část dětí z okolních obcí.
Mateřská škola byla k 1. 8. 2010 sloučena se Základní školou Tuchořice, okres Louny. Nástupnická organizace nese název Základní škola a Mateřská škola Tuchořice. Na adrese Tuchořice 100 sídlí střediska mateřská škola a školní jídelna, na adrese Tuchořice 167 (sousední budova) sídlí základní škola a školní družina.
Provoz mateřské školy je od 6:30 do 15:30 hodin. Odhlašování dětí do 8:00 hodin. Po předchozí dohodě je možné přivést a odvést dítě kdykoliv.

Poplatek (školné) ve výši 200 korun je splatný do konce měsíce na měsíc následující včetně úhrady stravného.

Přijímání dětí probíhá na základě zápisu do MŠ, děti jsou přijímány na základě kritérií. Kritéria a ŠVP jsou k nahlédnutí v mateřské škole.

18.12.2017

Režim dne

Režim dne 6.30 – 8.00 Scházení dětí (volné hry dle výběru dětí, individuální činnost řízená učitelkou, spontánní hra) 8.15 – 8.45 Tělovýchovná chvilka (pohybové hry, tanečky, zdravotně preventivní pohybové aktivity, využití tělocvičny ZŠ)                  - diferencováno dle věku dětí 8.45 – 9.15 Hygiena, svačina  9.15 – 9.45 Komunikativní kruh, činnosti řízené učitelkou...

číst celé

18.12.2017

Co je dobré vědět

Informace, které je dobré vědět, než Vaše dítě nastoupí do mateřské školy. ...

číst celé

tisk